justyna anna tatemono

O NAS

TATEMONO
Pracownię Tatemono założyłyśmy w 2010 roku.
Zajmujemy się kompleksowym opracowywaniem projektów architektonicznych różnej skali. Projektujemy budynki, wnętrza prywatne, wystawy, meble i inne przedmioty użytkowe, jeden z nich został wyróżniony nagrodą Must Have na Łódź Design Festiwal.
Każdy nasz projekt jest konsekwencją wnikliwej analizy połączonej z wiedzą, doświadczeniem i wrażliwością estetyczną.
Współpraca z Inwestorem to dla nas dialog umożliwiający powstanie projektu dedykowanego użytkownikowi.
Anna Pydo, Justyna Szadkowska

TATEMONO WYSTAWY
to zespół projektantów o różnorodnych kompetencjach. Zajmujemy się tworzeniem wystaw na wszystkich etapach procesu, począwszy od założeń scenariuszowych, przez pracę koncepcyjną i projektowanie, po realizację. Mamy doświadczenie w przygotowywaniu ekspozycji narracyjnych, wystaw sztuki i dizajnu, instalacji stałych oraz mobilnych. Przy tworzeniu koncepcji, a także realizacji projektów współpracujemy z kuratorami, specjalistami branżowymi i artystami.

Nasz zespół:
architektki:
Anna Pydo i Justyna Szadkowska, doświadczenie architektoniczne i projektowania w mniejszej skali pozwoliło TATEMONO poszerzyć działalność o tworzenie koncepcji plastycznych wystaw, ich projekty wykonawcze oraz realizację. W roku 2018 do zespołu dołączyła Katarzyna Pawlik, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej i Politecnico di Milano, która poza projektowaniem architektury z zamiłowaniem tworzy kolaże i wizualizacje projektów ekspozycji.

projektant graficzny:
Piotr Antonów projektuje wystawy od kilkunastu lat. Pracował jako dyrektor artystyczny w Nizio Design International, gdzie między innymi koordynował projekt wystawy głównej Muzeum Polin. Współpracował także z Kulawik-Modzelewski Studio oraz New Amsterdam. Był zaangażowany w projekty Muzeum Katyńskiego, Kopalni Julia w Wałbrzychu oraz Muzeum Wódki w Warszawie. Od dwóch lat współpracuje z TATEMONO. Poza projektowaniem graficznym zajmuje się fotografią, jest także psim behawiorystą.

projektant treści:
Franciszek Zakrzewski jest historykiem i kuratorem, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i programu „Exhibiting Contemporary History” na Europäisches Kolleg Jena. Od samego początku jego życie zawodowe związane jest z tworzeniem wystaw. Zaczynał w 2011 jako członek zespołu kuratorskiego wystawy głównej Muzeum Polin. W późniejszych latach współpracował z różnymi muzeami (m.in. Muzeum Żydowskim we Frankfurcie oraz Royal BC Museum) i biurami projekto¬wymi (Nizio Design International, Kulawik-Modzelewski Studio). Ostatnio związany z MAE Multi¬media Art & Education, gdzie kierował zespołem scenariuszowym Muzeum Nowej Huty.
W TATEMONO odpowiedzialny za merytoryczne opracowanie wystaw.